HİLE DENETİMİ EĞİTİMİ

HİLE SUİSTİMAL-YOLSUZLUK Denetimi
Hile ve yolsuzluk denetimin de farkındalık yaratma

 

Konuşmacı: Adli Muhasebe Uzmanı MUHSİN BİLGİ

 

EĞİTİMİN HEDEFİ
Hile yapan birini ortaya çıkartmanın ve alt etmenin yolu, "Hile"yi Ondan Daha İyi Bilmekten Geçmektedir. Aynen "Hilekâr Gibi Düşün" cümlesinde olduğu gibi.
***
Bu seminerin amacı, dürüst insanların hile yapanlardan bir adım önde olmalarını sağlayabilmektir.
***
"Beni dolandırdığına inanamıyorum, o benim en güvenilir çalışanımdı."
***
Birçok yazarın, işletmelerdeki hile ve yolsuzluklara, "Karanlık Yüz", "Kara Delik" veya "İşletme Vebası" demesi boşuna değildir.
***
İşletmelerde hile, bir çalışanın içinde bulunduğu işletmenin kaynaklarını ve varlıklarını kasıtlı olarak uygun olmayan bir biçimde kullanarak veya ele geçirerek haksız kazanç sağlamasıdır. İşletmelerde yapılan hileler hem sıklık açısından, hem de tutar açısından giderek artmaktadır.
***
Bu semineri yapmaktaki amacımız ülkemizde iş hayatının her aşamasında çok fazla önemsenmeyen hile konusuna dikkati çekmek ve hareket sağlayabilmek. Seminerden iş hayatının herhangi bir konumunda olan herkes yararlanabilir. Hile ile ilgili savaşta, patronundan en alt kademedeki çalışanına kadar herkese görev düşmektedir. Birçok işveren, kendilerinden çalınanların tutarlarını bilselerdi, koltuklarında rahat oturamazlardı.
***
Hile durumları işyeri sahiplerinin, işletme yöneticilerinin, kurum amirlerinin ve denetçilerin en az (işletme faresi de denilen) hilekârlar kadar bilgili olmasıyla önlenebilir. Bu seminer işte bunun için düzenlendi

 

   DETAYLARI WEB SITEMIZDE GOREBILIRSINIZ

www.hiledenetimhizmetleri.com

  KİŞİSEL|          KURUMSAL